IP8

Cena: 750 Kč Původní cena:

Výroba vynikajícího IP8 octa začíná přimícháním směsi aromatického chmele do piva stylu IPA (India Pale Ale). Přichámání směsi vede ke zvýšení chmelových vlastností octa. Poté je přimíchána sladká, lahodná šťáva z hroznů prémiového ledového vína Minus 8. u IP8 nedochází ke zrání v sudech. Vyrábí v malých várkách kvůli jeho svěžesti.

Aroma: Velmi komplexní, mnohostranný ocet, který se vyvíjí s časem. Vůně zpočátku lehce zemitá a pryskyřičná, s tóny praženého sladu a světle pražených kávových zrn. Poté se aroma rozvine přidáním kandovaného jablka, pohankového/divokého medu, borovice a kořenitých/chmelových tónů. Nakonec se jeho vůně vrství exotickým jasmínem, lehkými citrusovými kůrami pomeranče a grapefruitu a tóny vařeného a tropického ovoce.

Chuť: Bohatě sladká a vyvážená s pikantní kyselinkou, patro je stejně rozsáhlé jako vůně. Nejprve jsou to intenzivní chutě praženého ječmene, hnědého cukru a sladkého karamelu. Následuje přezrálý zlatý ananas, sladký grapefruit, sušenka a pražené piniové oříšky a pryskyřice. Závěr je přetrvávající a komplexní s jasmínovým čajem, melounem, pomerančovou/citronovou kůrou a lehkými tóny sójové omáčky/miso pasty.

Skladem

Mohlo by vás zajímat

Maple8 Maple8

Maple8

Cena: 750 Kč

Minus8 Minus8

Minus8

Cena: 1 150 Kč

IP8 IP8

IP8

Cena: 750 Kč

Dehydr8 Dehydr8

Dehydr8

Cena: 750 Kč